Rezerwacja
Zalew Domaniowski

Zapraszamy do wypoczynku nad wodą! Oprócz komfortowych warunków pobytowych w Pałacu Domaniowskim zapewniamy doskonałe warunki plażowania.

Zalew Domaniowski zwany jest także Morzem Domaniowskim. Jest to 500 hektarowy sztuczny zbiornik wodny, położony ok. 20 km na zachód od Radomia.

Zbiornik ma 7 km długości, długość linii brzegowej wynosi ok. 21 km, średnia głębokość Zalewu to ok. 2,3 metra, dochodząca w najgłębszym miejscu do 8,9 m. Pływać można po ponad 80% powierzchni zalewu, co jest atrakcją dla miłośników sportów wodnych. W ramach aktywnego wypoczynku polecamy skorzystanie
z usług Mariny Domaniowskiej- nowocześnie i profesjonalnie wyposażonej bazy sprzętu wodnego, i spróbowaniu swoich sił np. w Surfingu i Wakeboardingu. Najmłodsi również nie będą się nudzić- na dzieci czeka tu cała masa atrakcji.

Zarówno zalew, jak i rzeka Radomka są doskonałym miejscem dla kajakarzy. Zróżnicowane, pod względem długości i trudności, trasy po Radomce stanowią wymarzoną formę aktywnego spędzania czasu z rodziną oraz w gronie znajomych.

Co więcej, zbiornik zaporowy Domaniów jest doskonałym łowiskiem wędkarskim. Wśród wędkarzy znany jest pod nazwą sandaczowego eldorado- domaniowskie sandacze mają blisko metrowe rozmiary. Ponadto można tu złowić sumy i szczupaki.

 

 

2011 Pałac Domaniowski | Wszelkie prawa zastrzeżone

powered by mtweb.pl